מועדון מטפחי היונים בישראל



שם היונה:
דואר תערוכה גרמנית - German Beauty Homer
מוצא:
מאז תחילת המאה טופחה בגרמניה באמצעות הכלאה מתאימה בין יוני דואר יפות מראה לבין זנים קרובים.
רושם כללי:
הופעתה הכללית תוססת. אוהבת תעופה. אופי של יונת דואר במובן הרחב של המילה. בעלת הבעה אינטיליגנטית. מבנה קצר וחסון. גוף מחוטב דמוי יתד, מאוזן כמעט שחלקיו המאוחדים בקו רצוף יוצרים הרמוניה.
סימני היכר:
ראש: רחב מעל העין הולך ונעשה צר בצורת יתד לעבר קצה המקור. המקור והמצח יוצרים קו מעוגל רציף הממשיך לעבר הראש המקושת, ונופל בצורה מעגלית לעבר הצוואר. אסור לפרופיל הסיבובי בעל השטף להיות מעגלי, אלא אובלי.
עיניים: גדולות. בולטות מעט החוצה ומלאות הבעה. בעלות קשתית בצבע אדום כהה בוהק. ללבנים יש עיניים כהות. למנומרים בהתאם לצבעם, עיניים כהות או אדומות כהות. דופן העין צר למדי, עדין ומפותח במידה שווה בגוונים הנעים מאפור בהיר לעד לבלבן.
מקור: אורך בינוני. בסיס חזק. מלא וכהה. חלקו האחורי אמור להגיע בערך לגובה אמצע העין. צבעו שחור אך בזנים בהירים ובאדומים - בצבע קרן. בלבנים בהיר. במנומרים בהתאם לצבע הגוך, בהיר או כהה. הדונגיות עדינות, חזקות וחלוקות ואינן בולטות מחוץ לקו הראש. מתוחות ומכוסות בלבן אבקתי.
צוואר: רחב ומלא באזור הכתפיים. אורך בינוני. הולך ונעשה צר באופן הדרגתי לעבר הראש. נישא בגאווה. בעל גרון משוחרר. מעוגל יפה בלא מפרקת ובלא חסחוס.
גוף: קצר ומוצק עם חזה רחב ומקושת ויחד עם זאת אינו נראה כבד. בתנוחה מאוזנת זורם אחורנית בצורת יתד. מלא כוח. מחוטב ונוטה מטה קלות.
כנפיים: בולטות מעט קדימה באיזור קשת הכנף, כמו מוכנות לתעופה. סגורות היטב ע"י אברות רחבות המכסות את הגב.
זנב: קצר וצר. בולט ברוחב של אגודל מחוץ לאברות.
רגליים: חזקות. אורך בינוני. נעדרות נוצות. עצבות הרגליים גלויות רק למחצה הטפרים בצבע המקור.
נצוי: מפותח היטב. חלק וצמוד היטב לגוף.

סוגי צבעים:
כחול עם פסים שחורים. כחול עם פסים לבנים. חום - צהוב עם פסים שחורים. חום צהוב עם פסים אדומים. חום - צהוב עם פסים צהובים. כחול בלי פסים. חום - צהוב בלי פסים. כחול מטולא. חום. חום מטולא. חום מנומר. צהוב. צהוב מטולא. כסף מטולא. שחור. לבן. אדום אחיד. צהוב אחיד. מנומר וקמחני.
איכות הצבעים וחלוקתם:
על כל הצבעים להיות נקיים ואחידים ובעלי ברק מתאים. על הצבע הבסיסי להתפשט על פני כל הגוף כולל הגב. אסור לציור המטולא והקמחוני להצטמצם רק לסוככות הכנפיים, אלא הוא חייב להתפשט גם לגב, לבטן ולעצמות השוק. הפסים צרים, מופרדים היטב זה מזה ובעלי צבע עז. המנומרים לבנים על רקע צבעוני או צבעוניים על רקע לבן. הזנב והאברות חייבים להיות צבעוניים. המנומרים חייבים להיות בעלי חלוקת צבעים אחידה. יונים בעלות נוצות לבנות בודדות או צבעוניות אינן נחשבות למנומרות.
פגמים חמורים:
פגמים אחדים שבעטים אין היונה מרשימה ביופיה ושנוטלים ממנה את מאפייניה הם: פנים גסים. ראש ומקור צרים. גזרה כבדה, ארוכה, גדולה, קטנה או עדינה מדי. יציבה לא טובה. לצד פגמים אלה גם חזה צר מחודד. משקל גוף ירוד. ראש זוויתי. חסחוס. מקור פתוח לרווחה. דופן עין אדום. דונגית חזקה מדי. כוכב נוצות על הצוואר. פימה. גב בולט בצבעו הלבן.
הערכה:
רושם כללי - ראש ומקור - צורת הגוף ויציבה - צבע עיניים וצבע ניצוי.
גודל הטבעת:
9 מ"מ




לחזרה לעמוד הקודם לחץ כאן
 
הוספה למועדפים
מונה מבקרים:1874354  מונה צפיות:2720410
כניסה לניהול