מועדון מטפחי היונים בישראלשם היונה:
וינר - Vienna Short-face Tumbler
מוצא:
אוסטריה
רושם כללי:
קטנה, נמוכה ועדינה, יחד עם זאת מראה חסון. ניצוי חלק.
סימני היכר:
ראש: קטן, רחב, קצר וגבוה דמוי קובתיה. המצח והקודקוד זוויתיים. עיניים: גדולות, בולטות הקשתית בצבע לבן-חלב עם נקודות כחולות (עיני פנינה), אצל דמויי עורב הנחלים הקשתית קהה. אצל "עורב הנחלים" הצהוב הקשתית אדמדמה (עיני דובדבן). דופן העין עדין, שטוח ומגיע בשתיים עד שלוש שורות עד עצם המצח, צבעו אדום חי, סמוך מאוד למקור, אך לאמתאחד עם זווית הפה. מקור: מוחזק במאוזן, קצר, עבה, קשה, רחב בבסיסו עם דונגיות חלקות. המקור העליון והתחתון חייבים להיות צמודיםזה לזה בקצותיהם. צבע המקור לבן עם נקודות בצבע בשר. צוואר: קצר, צר בחלקו העליון, הולך ומתרחב כלפי מטה. (אצל הזכרים חזק יותר). חזה: רחב, מקושת ובולט קדימה. גב: קצר, רחב בכתפיים. כנפיים: קצרות, חזקות, האברות סגורות ונוחות על פני הזנב, לא מגיעות עד לקצהו. זנב: קצר, נטוי קלות מטה, בולט מעט מאחורי האברות. רגליים: קצרות, חזקות, ללא נוצות, טפרים בהירים.
סוגי צבעים:
1. חד-גוניים וצבועי אברות.
איכות הצבעים וחלוקתם:
1. חד-גוניים וצבועי אברות. אצל צבועי האברות בצהוב, אדום, ושחור. חייבות 5-7 נוצות התעופה הראשונות להיות לבנות. רבגוניים, מגוון צבעים על רקע אפור כחול. הצבעים השונים חייבים להיות נקיים ועזים. האדומים, השחורים ולבני האברות בעלות ברק בצוואר. מופיע ברק נחושתי סגלגל. 2. דמויי עורב נחלים וינאי. הצבעים חייבים להיות נקיים ועזים, אצל האדומים והשחורים עם ברק. בחלקו התחתון של הצוואר מופיע ברק נחושתי סגלגל. הציור הצבעוני חייב להתחיל בצורה עגולה או אובלית נמוך בתוך העורף, להתרחב מטה על פני מחצית הזפק, ולהיסגר בקצה הזפק בצורה עגולה. כלומר, הציור חייב להיחתך בתחילת החזה, לעבוא דרך הכתפיים ולהסתיים בגב בצורת לב. הזנב - צבעוני, אצל דמויי עורב הנחלים עם פס שחור, כל שאר חלקי הגוף: הראש, הצוואר, הגרון עד מעל מחצית הזפק, הבטן, הכנפיים, וחלקו התחתון של הגב, חייבים להיות לבנים.
פגמים חמורים:
אצל צבועי האברות: מספר לא אחיד של נוצות התעופה הלבנות, נוצות לבנות בשת או בשוקיים. גוף גס או חלש. כנפיים שמוטות, צוואר כפוף אחורנית. מצח צר או עקום. ראש ארוך או עגול. מקור ששמוט. טבעות עיניים פתוחות , מה שמכונה טבעות עיניים אינדיאניות. בדמויי עורב הנחלים: התפשטות הצבע גבוה מדי לתוך הצוואר. ציור חזה שבור או פרוץ. שת צבעוני או ציור גדול מדי. אצל עורב הנחלים הכחולים - העדר הפס השחור על הזנב, כתמים עגולים צבעוניים על הזנב.
הערכה:
רושם כללי: צורת הראש והמקור - צורת הגוף - דופן העין - צבע וחלוקת צבעים.
גודל הטבעת:
7 מ"מ
לחזרה לעמוד הקודם לחץ כאן
 
הוספה למועדפים
מונה מבקרים:1874371  מונה צפיות:2720430
כניסה לניהול